Kétgólos előnyt harcolt ki a Napoli

Fantasztikus hangulatban léptek pályára a csapatok a San Paolo stadionban, Nápolyban. A Napoli vezetői a mérkőzés előtt hangsúlyozták, mindenképpen szeretnék kapott gól nélkül lehozni a mérkőzést. A Chelsea vezetőedzője szerint a titok abban leledzik, hogy lesz még egy visszavágó, és jó lenne, ha inkább azon dőlne el a továbbjutás sorsa. Ennek megfelelően óvatosan kezdtek a csapatok, valamivel a Napoli lépett fel támadóbban, többet birtokolták a labdát, de akcióikból hiányzott a szükséges átütő erő. A 10. percben Cavani került óriási helyzetbe, de a Czeh óriási bravúrral kispárgázta a lövést. Két perccel később kényszerű cserét kellett végrehajtania a vendégcsapatnak, a megsérült Bosingwa helyére a szintén nem száz százalékos állapotban lévő Ashley Cole állt be. Fölényben játszott a Napoli, ehhez képest a semmiből megszerezte a vezető gólt a Chelsea. Cannavaro ajándékozott egy labdát Matanak, aki köszönte szépen, és bevágta a kapuba a labdát, 0-1.

A kapott gól láthatólag megfogta az olaszokat, nem igazán értették, hogy miért ők kaptak gólt, amikor többet támadtak, és több lehetőségük is volt. A Chelsea magabiztossá vált, Sturridge helyzeténél a védők szabadítottak fel, David Luiz fejese pedig kapu fölé szállt. Kiegyenlítetté vált a játék, de a Napolinak összejött az egyenlítés, Lavezzi meseszépen tekerte el a labdát Czeh mellett, a cseh hálóőr ugyan bele tudott még érni a labdába, de nem tudta a góltól megmenteni a csapatát, 1-1.

A félidő végén pedig már a vezetést is megszerezte a hazai csapat, Cahill hagyott lepattanni egy beadást, és Ivanovic kényelmesen végignézte, amint Cavani vállal a kapuba juttatta a játékszert, 2-1.

Fordulás után egyel alacsonyabb tempóba kapcsoltak a csapatok, az 52. percben Malouda tornáztatta meg De Sanctist, három perccel később Lavezzi lövése ment kevéssel mellé. A 65. percben óriási védelmi hiba után megszerezte a harmadik gólját a Napoli, David Luiz felszabadítása gyatrán sikerült, eltalálta Cavanit, aki középre adott, és Lavezzi bebombázta a labdát az üres kapuba, 3-1.

A folytatásban hiába cseréltek kettőt is a vendégek, érkezett Lampard és Essien is, nem sikerült szépíteniük. A 81. percben álomjátékot láthatott a közönség, Cavani passza után Hamsik egy csellel elfektette a fél angol védelmet, de középre adását Maggio a gólvonalon álló Cole-ba bombázta. Az utolsó percekben a Napoli megölte a játékot, a visszavágó óriási küzdelmet ígér, a Chelsea nehéz, de korántsem lehetetlen helyzetből várhatja a találkozót, míg az Inter esetleges holnapi győzelmével az olasz labdarúgás újra a régi fényében csilloghat, legalábbis a visszavágókig biztosan.

Ha a részletes közvetítésünket szeretnéd megnézni a mérkőzésről,IDE KATTINTS!